Strzałka

„Matryce podróżne” - Anna Perłowska–Weiser - grafika

8 lutego - 3 marca 2019

W lutym prezentujemy wystawę niezwykłych grafik Anny  Perłowskiej – Weiser. Artystka tworzy w tradycyjnych technikach akwaforty i akwatinty, a także nowo powstałych – holografii i autorskim pleksorycie. W swoich pracach prezentuje widzowi alternatywną, wykreowaną we własnej wyobraźni rzeczywistość. Choć składa się ona z elementów realnych, od pierwszego spojrzenia wiemy, że znaleźliśmy się w nowym, tajemniczym świecie. Jego poszczególne części nakładają się na siebie, noszą też wyraźne ślady kadrowania. Inspiracją dla artystki była między innymi podróż do Izraela, czego widocznym odbiciem są pustynne krajobrazy, oraz Rękopis jerozolimski Stanisława Jerzego Leca, do którego nawiązują niektóre z prezentowanych na wystawie prac.

Anna Perłowska–Weiser  pochodzi z Sokołowa koło Kruszyna. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie obecnie prowadzi pracownię grafiki. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych, w Polsce i za granicą. Na początku XXI wieku była związana z włocławskim środowiskiem twórczym. Jej ostatnia indywidualna wystawa we Włocławku odbyła się w 2005 roku. Brała udział w III i IV Triennale Plastyki Włocławskiej w 2000 i 2003 roku.

 

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2019 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.