Strzałka

Wydarzenia

Sztuka zamiast... Metal i plastyka

Sztuka zamiast... Metal i plastyka. Plastyczne warsztaty profilaktyczno – twórcze

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w plastycznych warsztatach profilaktyczno – twórczych pt. Sztuka zamiast...
Celem projektu jest edukacja oraz kształtowanie pożądanych postaw przez sztukę i twórcze działania. Adresatami zajęć są dzieci i młodzież z Włocławka. Zadanie jest realizowane na zlecenie Gminy Miasto Włocławek w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2019.
Warsztaty zakładają tworzenie sytuacji umożliwiających poznawanie własnych trudności i własnych zasobów oraz rozwijanie umiejętności i zainteresowań. Ideą zajęć jest profilaktyka uzależnień, wskazanie alternatywy w wyborze zachowań i postaw oraz rozwijanie i wzmacnianie osobowości.

W roku 2019 tematem przedsięwzięcia będzie Metal i plastyka. Dwugodzinne zajęcia kierujemy do grup zorganizowanych (grupy ok. 20 osób). Przewidujemy warsztaty dla dwunastu grup. Warsztaty będą prowadzone od 7 października do 20 listopada.

Projekt obejmuje:

- spotkania ze specjalistą w dziedzinie profilaktyki uzależnień

- prelekcje o metalu jako materiale w sztukach plastycznych

- działania twórcze z zastosowaniem materiałów metalowych

Grupy uczestniczące otrzymają zaświadczenie o udziale w projekcie. Podsumowaniem projektu będzie prezentacja prac w pracowni Galerii oraz prezentacja dokumentacji fotograficznej na stronie internetowej.

Warsztaty są bezpłatne. Galeria zapewnia wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do zajęć.

Terminy zajęć:
poniedziałek 11:00 , wtorek w godz. 8:00 – 12:30, środa w godz. 12:30 – 18:00, czwartek 15:30 – 18:00, piątek w godz. 10.30 – 17.00.

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze ustalenie dat spotkań,
tel. 54 411 21 20.
Koordynatorem przedsięwzięcia jest instruktor oświatowy Małgorzata Jabłońska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.
 

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2020 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.